منزلی برای هر سلیقه با خرید و فروش اپارتمان در پرند

مزایا و معایب خدمات شهری که در اجاره نامه وجود دارد

چندین ترتیب ممکن برای مالک/مستاجر برای هزینه های آب و برق وجود دارد:

  • مستاجر تمام خدمات آب و برق را پرداخت می کند.
  • صاحبخانه هزینه تمام خدمات آب و برق را پرداخت می کند.
  • مالک برای برخی از خدمات آب و برق (مانند سطل زباله) پرداخت می کند و مستاجر مابقی را پرداخت می کند.
3 روش ارزیابی املاک که سرمایه گذاران املاک باید بدانند

هنگامی که صاحبخانه ها در تهران برای آب و برق پرداخت می کند، آنها (معمولا) هزینه را تعهد نمی کنند. در عوض، صاحبخانه معمولاً میانگین هزینه ماهانه آب و برق را برای یک واحد محاسبه می‌کند و آن را در اجاره‌ای که مستاجر می‌پردازد، جمع می‌کند. در این رویکرد، تعیین هزینه‌های آب و برق بخش مهمی از محاسبه مبلغ اجاره ماهانه است که توسط کارشناسان مسکن زنجانی بررسی شده است.

آب و برق رایج چیست؟

متداول ترین ابزارهای برقی در ایران شامل همه چیزهایی است که مستأجر شما برای اداره یک خانه راحت نیاز دارد. اگر تصمیم گرفتید که خدمات آب و برق را در اجاره لحاظ کنید، آنچه باید برای مستاجران خود مدیریت کنید به شرح زیر است:

آب و فاضلاب. سیستم آب و فاضلاب که توسط شهرداری محلی شما کنترل می شود، به تامین آب در حمام و آشپزخانه، سیستم فاضلاب و آبی که وسایلی مانند ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی را تامین می کند، اشاره دارد.

برق. قبض های برق می تواند بر اساس عوامل بسیاری متفاوت باشد – مهم ترین آنها، استفاده مستاجر از لوازم خانگی، لامپ، سیستم های گرمایشی و سرمایشی برقی و لوازم الکترونیکی است.

گاز. ممکن است از گاز برای راه اندازی آبگرمکن ملک شما و همچنین روشن کردن اجاق گاز استفاده شود.

زباله و بازیافت. همچنین توسط شهرداری محلی شما در تهران کنترل می شود، حذف زباله می تواند سطل های زباله مشترک برای یک ملک چندخانواری یا سطل های فردی برای یک خانه خانوادگی باشد. اینترنت، کابل، تلفن. اینها نیز به عنوان خدمات آب و برق در نظر گرفته می شوند، اما تقریباً همیشه مسئولیت مستاجر است – حتی در املاکی که در آن خدمات آب و برق لحاظ شده است.

مزایای گنجاندن آب و برق در اجاره

سادگی. هنگامی که برنامه های برقی در ایران را راه اندازی و خودکار کردید، هم برای شما و هم برای مستاجر، فرآیند یکپارچه تر خواهد بود. اگر واحدهای اجاره ای با قراردادهای اجاره ماه به ماه دارید ، از جمله خدمات آب و برق باعث می شود نقل مکان یا نقل مکان به یک فرآیند ساده تر تبدیل شود.

 همچنین به یک مدیر ملک در ایران اجازه می دهد تا گردش مالی مستاجر را تسریع بخشد و در نتیجه جای خالی را کاهش دهد. مستاجران با کیفیت بالاتر گنجاندن هزینه‌های آب و برق می‌تواند مستاجرانی با مسئولیت‌پذیری بیشتر و باکیفیت‌تر را جذب کند که تنها با یک قبض ماهانه به دنبال آرامش خاطر هستند که بودجه آنها را ساده می‌کند.

نحوه ارائه خدمات شهری برای ساکنان یک محل

 اغلب، مستاجرانی که از پرداخت اجاره بهای بالاتر برای داشتن خدمات آب و برق خوشحال هستند، مدیریت آنها آسانتر است زیرا آنها به دنبال یک موقعیت زندگی آسان و بدون استرس هستند.  مزایای مالیاتی اگر برای ملک اجاره ای هزینه ای پرداخت می کنید، می توانید آن هزینه ها را کسر کنید.

بسیاری از صاحبخانه‌ها زباله‌ها را پوشش می‌دهند، اما شما می‌توانید هر گونه خدماتی را که برای آن هزینه می‌کنید، از جمله برق، آب و گاز کسر کنید.

روابط هم اتاقی

 در مورد زمانی که هم اتاقی ها مجبور نیستند قبوض آب و برق را تقسیم کنند، بحث بسیار کمتری وجود دارد. وقتی خدمات آب و برق در اجاره ماهانه گنجانده شود، هیچ کس نمی تواند ادعا کند که چه کسی پول بیشتری بدهکار است و مستاجران خوب از آن محیط زندگی بدون استرس قدردانی می کنند.

همچنین هیچ مشکلی در مورد نام کسی که در حساب شرکت برق وجود دارد یا پرداخت های حساب بانکی از چه کسی انجام می شود وجود نخواهد داشت. مستاجران می توانند مطمئن باشند که هرگز مجبور نخواهند شد با هم اتاقی ای که قبض های آب و برق را به موقع پرداخت نمی کند روبرو شوند.

معایب گنجاندن آب و برق در اجاره

در حالی که مزایای زیادی وجود دارد، مهم است که به چند نکته منفی در مورد اجاره شامل هزینه های آب و برق توجه داشته باشید. توجه داشته باشید که گنجاندن آب و برق برای املاک تحت کنترل اجاره مجاز نیست.

نرخ ها می توانند تغییر کنند. نرخ ها می تواند در هر ابزار ماهانه در هر زمان افزایش یابد. این بدان معناست که برای جبران افزایش نرخ ممکن است نیاز به افزایش اجاره بها داشته باشید. یک نکته برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی این است که سقفی را برای مقدار دلاری که شرکت‌های آب و برق پوشش می‌دهند، تعیین کنید.

پیش بینی سود دقیق در سرمایه گذاری املاک

به این ترتیب، اگر مستاجر از مقدار آن عبور کند، باید تفاوت را جبران کند. (این همچنین به جلوگیری از استفاده بیش از حد کمک می کند – در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.  پیش بینی سود دقیق در سرمایه گذاری املاک و مستغلات، هزینه های نوسان آب و برق می تواند تعیین مداوم و دقیق سود حاصل از دارایی سرمایه گذاری شما را دشوارتر کند .شما مسئول خواهید بود.

 صرف نظر از اینکه مستاجر شما به موقع به شما پول پرداخت می کند یا نه، مسئولیت هر یک از شرکت های خدمات شهری بر عهده شما خواهد بود. پرداخت به موقع صورتحساب ها و پرداخت هزینه تعمیرات بر عهده شماست.انگیزه کمتر برای مستاجران برای صرفه جویی.

خرید و پیش خرید خانه و آپارتمان و توجه به موقعیت مکانی و خدمات شهری آن منطقه

 هنگامی که خدمات آب و برق شامل می شود، و مستاجران از هزینه قبض های ماهانه فاصله دارند، ممکن است آنقدر آگاه نباشند که در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند تا در پول و منابع صرفه جویی کنند. به عنوان مثال، اگر مستاجران بخاری را در زمستان یا برق متناوب را در تابستان بچرخانند، ممکن است قبض برق به میزان قابل توجهی افزایش یابد. تعیین سقف می تواند به مستاجران کمک کند تا با تفکر از خدمات استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *